Stříbro:   stribro.net   strom   ostrostřelci

logo - spolek STROM, Stříbro Spolek STROM
 
STROMáci :-)
  »» Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein) «« sekce pro členy  
 MENU

Informace o spolku
Akce, události
Stanovy spolku
Pro sponzory a dárce
Dokumenty ke stažení
Naši partneři
Kontakt

 CO JE NOVÉHO?

31.08.2016: Aktualizace stránek
Dnes byla dokončena aktualizace stránek spojená s přejmenováním původního občanského sdružení na Spolek STROM.

25.03.2015: Farmářské trhy
Po dohodě s Městem Stříbrem jsem se stali oficiálními pořadateli Stříbrských farmářských trhů, které se budou konat v letošním roce od května do listopadu.

15.03.2015: Setkat se s městem
... respektive s představiteli města, budou mít možnost naši členové 8. dubna v klubovně na Koubkově brance. Na programu bude život neziskovek ve Stříbře.


Najdeš nás na Facebooku. Staň se fanouškem!

www.sejdemesevestanu.cz

Přispějte na činnost STROMu a snižte si daně

Chcete udělat něco pro své bytí a věnovat nějaký finanční obnos na veřejně prospěšné účely? Víte, že se Vám část této sumy může vrátit? Dar si totiž můžete odepsat z daní.

Věnování peněz na veřejně prospěšné účely je jedna z mála možností, která dovoluje snížit daňový základ i zaměstnancům. Postup je obdobný jako u podnikatelů - hodnota daru se odečítá od příjmu ze kterého se daň vyměřuje. Přitom platí: čím vyšší je plat, tím vyšší je sazba daně z příjmu, ale zároveň tím větší je pak úspora.

Poskytnout dar, který se dá odepsat z daní, nelze komukoliv. Podle zákona to mohou být všechny tuzemské obce a právnické osoby, které ovšem musí peníze použít na stanové účely. Patří mezi ně například kultura, vzdělání, školství, policie, požární ochrana, ochrana zvířat, ekologie, humanita či náboženské aktivity (zákon č. 586/1992 Sb., §15, odstav. 8 nebo §20 odstav.8).

V případě darování může dárce (fyzická i právnická osoba) použít odčitatelnou položku snižující základ daně z příjmů.
Dárce - fyzická osoba může použít odčitatelnou položku, pokud celková hodnota darů v daném roce je větší než 2% základu daně poplatníka nebo činí alespoň 1000 Kč. Od základu daně lze však odečíst nejvýše 10% hodnoty základu daně.
Dárce - právnická osoba má nárok na odčitatelnou položku, pokud hodnota jednoho daru (nebo všech darů jedné organizaci) bude činit alespoň 2000 Kč. Základ daně lze snížit nejvýše o 5% základu daně. Pokud je dárce plátcem DPH a poskytuje věcný dar, je nutné odvést DPH z hodnoty daru. Finanční dary nejsou předmětem daně z přidané hodnoty. Tato DPH je pro dárce dalším nákladem spojeným s darem.

Pokud uvažujete o poskytnutí daru na veřejně prospěšnou činnost a chcete svůj dar směrovat do oblastí, které má náš spolek ve svých stanovách (především kulturní a sportovní akce), prosíme, kontaktujte nás. Poskytneme Vám další podrobné informace a po vzájemné dohodě náš spolek připraví darovací smlouvu s přesně stanoveným účelem použití. Váš dar bude tedy směrován tam, kam si budete přát Vy (na rozdíl od daní) a o jeho využití Vás budeme podrobně informovat.

 Facebook - Page plugin

  © všechna práva vyhrazena - Spolek STROM, Stříbro powered by phpRS